پارچه شیفون چیست؟

پارچه شیفون چیست؟

پارچه شیفون چیست نکته اصلی این مبحث می باشد. با توسعه و گسترش در صنعت مد لباس، تنوع پارچه ها بیشتر شده است. انواع گوناگونی از پارچه برای دوخت لباس استفاده می شود. در پاسخ به این سوال که پارچه شیفون چیست باید گفت که شیفون یکی از مناسب ترین پارچه ها برای دوخت می باشد. شیفون از جنس ابریشم بوده و دارای بافت مشبک شکل است. که این بافت مشبک باعث می شود ظاهر شیفون شفاف تر بنظر برسد. پنبه، پلی استر و ابریشم الیاف تشکیل دهنده این نوع پارچه هستند. با استفاده از پارچه یا تکه پارچه شیفون، دوخت لباس زیباتر خواهد شد.

پارچه شیفون بسیار لطیف و زیبا است و به همین دلیل برای دوخت لباس عروس و انواع روسری به کار می رود. ساختار شیفون بسیار نازک و نرم است. اگر میخواهید از پارچه شیفون لباس بدوزید، بهتر است که برای آن از آستر استفاده کنید. زیرا به علت نازکی اش، نمای بدن مشخص است. یا بعبارتی بدن نما است. علاوه بر آن می توانید به عنوان روکش پارچه های ابریشمی از شیفون استفاده کنید. حال بطور واضح دانستیم که پارچه شیفون چیست و از چه جنسی برخوردار است.

پارچه شیفون چیست؟ | نساجی آیری
پارچه شیفون چیست؟

نکاتی درباره پارچه شیفون

پارچه شیفون دارای تنوع رنگ بسیار بالایی است. که باعث هرچه زیباتر شدن این پارچه می شود. شیفون کلمه ای فرانسوی است و به معنای پارچه می باشد. این نوع پارچه برای اولین بار در قاره اروپا تولید شده است. در تولید و ساختار شیفون از نوعی ابریشم خالص استفاده شده است. ابریشم خالص در فرهنگ اروپایی نمادی از ثروت و جایگاه اجتماعی بالا است. تا سال ۱۹۳۸ میلادی در تولید شیفون از ابریشم استفاده می شده است. اما با کشف نایلون و پلی استر، تغییراتی در ساخت و تولید پارچه شیفون بوجود آمد.

با گرایش صنعت مد به این نوع پارچه، اکثر پارچه های شیفون از پلی استر ساخته شدند. علاوه بر آن، قیمت اقتصادی پارچه شیفون همراه با کیفیت بالا مورد توجه بسیاری قرار گرفت. این پارچه از بافت سبک و تار و پودهای مشابه هم، تولید می شود. نخ ها به روی یکدیگر بطور متناوب پیچیده می شوند. مچاله شدن شیفون در جهت های گوناگون بخاطر همین تناوب است. همچنین بافت شیفون بسیار لغزنده است که کار دوخت آن را کمی سخت می کند. در ادامه بررسی موضوع پارچه شیفون چیست با ما همراه بمانید.

پارچه شیفون چیست؟ | نساجی آیری
پارچه شیفون چیست؟

کاربردهای پارچه شیفون

پارچه شیفون برای زیاد کردن حجم لباس هم استفاده می شود. شیفون برای زیباتر و جذاب شدن دوخت لباس به کار می رود. همچنین این نوع پارچه در صنعت مبلمان هم کاربرد دارد. اما بیشترین کاربرد پارچه هایی از جنس شیفون، در دوخت و دوز لباس عروس، لباس مهمانی، دوخت انواع شال و روسری می باشد. وقتی این پارچه را در معرض نور قرار دهید، مانند پارچه توری بنظر می رسد. توجه داشته باشید که شستشوی پارچه هایی با جنس شیفون، باید با دست انجام شود.

پارچه شیفون برای درست کردن روکش برخی از پارچه های ابریشمی جامد مانند ساتن دوشس و تافت استفاده می شود. در ادامه توضیحات پارچه شیفون چیست گفته می شود که هر چقدر ابریشم به کار رفته در شیفون بیشتر باشد، قیمت آن گران تر خواهد بود. با استفاده از ترکیب پنبه و پلی استر در تولید پارچه های شیفون، این پارچه با قیمت کمتری به بازار عرضه می شود. با توجه به اهمیت انواع پارچه در زندگی روزمره، شناخت پارچه ها و نوع تولید آنها بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. مجموعه نساجی ایری، انواع گوناگونی از پارچه های شیفون را در ابعاد مختلف به صورت تکه ای عرضه می نماید.

پارچه شیفون چیست؟ | نساجی آیری
پارچه شیفون چیست؟

ارزش انواع پارچه های شیفون

 در خصوص اینکه پارچه شیفون چیست بدین نکته رسیدیم که میزان ابریشم خالص در شیفون، تعیین کننده ارزش و قیمت آن است. برای خرید پارچه بهتر است که ابتدا نوع پارچه را بشناسید. زیرا حتی جنس پارچه می تواند روی ظاهر اندام شما تاثیر بگذارد. شیفون پارچه ای است که می توان برای دوخت لباس شب از آن استفاده نمود. همچنین برای دوخت انواع زیر دامن عروس یا دامن های چین دار بسیار مناسب است.

برخی اوقات خرید یک نوع پارچه بخاطر قیمتش، مقرون به صرفه نیست. که در این شرایط بنظر می رسد استفاده از ضایعات و تکه های پارچه بهتر باشد. چنانچه امروزه انواع گوناگونی از ضایعات پارچه خرید و فروش می شود. گاهی اوقات ممکن است برای دوخت یک لباس، نیاز به استفاده از تکه پارچه داشته باشید. در اینصورت می توانید از سرقیچی پارچه و یا تکه های باقیمانده از برش پارچه استفاده نمایید. با توضیحات فوق، بدین نکته رسیدیم که پارچه شیفون چیست و چه کاربردهایی دارد. لازم به ذکر است که ضایعات این نوع پارچه در بسیاری از نساجی ها قابل خرید و فروش می باشد. نساجی ایری با خرید و فروش ضایعات پارچه، عرضه کننده بهترین تکه های پارچه در ابعاد و جنس های گوناگون از جمله شیفون می باشد جهت دریافت مشاوره از ما و دریافت استعلام قیمت ضایعات پارچه کیلویی با کارشناسان مجموعه ما تماس حاصل فرمایید تا مشاوره های لازم خدمت شما ارائه شود.

تلفن تماس مرکز پاسخگویی مشتریان: ۰۹۳۹۰۴۰۶۰۲۸

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *