ضایعات پارچه

ضایعات پارچه

ضایعات پارچه به تکه پارچه های حاصل از فرآیند برش و دوخت لباس ها، سر قیچی ها و پارچه های دمده نامیده می‌شوند. ته طاقه های کمتر از یک متر، پارچه های بی کیفیت و نمونه کار نساجی ها هم ضایعات است. لباس های دمده باقیمانده در انبار نیز به نوعی ضایعات محسوب می‌شوند.

ضایعات پارچه در واقع به تمام پارچه های فاقد کیفیت و کارایی مطلوب می‌باشند. ضایعات پارچه صرفا بی کیفیت و بدون کاربرد نیستند، اما برای عموم مردم کارایی چندانی ندارند. واحدهای تولیدی مختلف از اهمیت والای این تکه پارچه ها آگاه هستند.

سالانه مقادیر بسیاری از ضایعات توسط نساجی ها و مراکز بازیافت پارچه خرید و فروش می‌شوند. بنابراین دور ریختن پارچه های غیرقابل استفاده امری نادرست است و باید در انجام آن تجدید نظر نمود.

شاید برایتان سوال باشد که ضایعات پارچه شامل چه پارچه هایی می‌شود؟ خرید و فروش آنها چگونه است؟ کاربرد ضایعات انواع پارچه چیست؟ سالانه مقادیر بالایی ضایعات ریز و درشت از پارچه ها تولید می‌شود. دور ریختن این تکه پارچه ها علاوه بر هدر رفتن سرمایه، سبب آسیب جدی به محیط زیست می‌شود.

بازیافت و خرید و فروش ضایعات پارچه ها ایده ای پرطرفدار و کاربردی محسوب می‌شود. تکه پارچه ها، ته طاقه ها، پارچه های بی کیفیت، لباس ها و پارچه های دمده همگی جزء ضایعات پارچه به شمار می آیند. اغلب ما تکه پارچه ها را در اسباب بازی بچه ها، لایه های درونی مبل ها و لوازم تزئینی دیده ایم.

کاربرد این ضایعات فراتر موارد مذکور است. برخی از این ضایعات به عنوان زیر کار یا دوخت نمونه استفاده می‌شوند. تهیه ضایعات مطلوب با قیمت مناسب برای صنایع مختلف حائز اهمیت است. نساجی آیری بهترین خریدار ضایعات پارچه و مرکزی مطمئن و معتبر جهت خرید و فروش به صرفه ضایعات انواع پارچه آماده خدمت رسانی به کاربران گرامی است.

ضایعات پارچه کیلویی

اهمیت خرید ضایعات پارچه

استفاده از ضایعات پارچه از دیرباز مورد توجه اصناف مختلفی بوده است. اما افزایش بی رویه ضایعات انواع پارچه سبب خرید و فروش گسترده آن توسط نساجی ها و واحدهای تولیدی شده است. خرید و فروش پارچه های فاقد کاربرد مرسوم، به دلیل وارد کردن دوباره این ضایعات به چرخه تولید بسیار حائز اهمیت است. نساجی آیری بهترین خریدار ضایعات پارچه با بهترین قیمت ممکن می باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

عدم خرید و فروش ضایعات پارچه سبب دور ریختن اغلب پارچه ها می‌گردد. ورود پارچه های دارای الیاف مصنوعی در زباله ها، منجر به عوارض جبران ناپذیری برای محیط زیست می‌گردد. بازیافت پارچه ها علاوه بر کاهش استفاده از منابع تولید پارچه، هزینه ها را نیز کاهش می‌دهد.استفاده از تکه پارچه ها در صنایع تولیدی مختلف، هزینه اولیه را به طور چشمگیری کاهش می دهد. از سوی دیگر نیز این حرکت زیبا، از دپوی پارچه در انبارها و یا و ورود آن به زباله دان ها جلوگیری می‌کند.

ضایعات پارچه کیلویی

خرید و فروش ضایعات پارچه اغلب به صورت کیلویی انجام می‌شود. تعیین ارزش ضایعات ریز دم قیچی و تکه های کمتر از یک متر نیز به صورت کیلویی بهتر است. قیمت یک کیلو ضایعات به نوع پارچه بستگی دارد. پارچه های دم قیچی و بسیار ریز قطعا ارزان تر از پارچه های قابل استفاده برای تولید محصول می‌باشند.

اغلب ضایعات کیلویی پارچه به منظور پاک کردن تجهیزات و ماشین آلات صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. خرید پارچه به صورت کیلویی هزینه ها را به طور چشمگیر کاهش می‌دهد. تعیین هدف از خرید ضایعات پیش از خرید پارچه به صورت کیلویی سبب کسب نتیجه مطلوب می‌گردد.

ضایعات پارچه کیلویی | نساجی آیری

قیمت خرید و فروش ضایعات پارچه

نرخ خرید و فروش ضایعات پارچه در حالت کلی به دلیل تغییر مکرر قیمت پارچه، متغیر است. اما قیمت این ضایعات در معاملات به عوامل مختلفی چون متراژ پارچه، جنس و رنگ پارچه بستگی دارد. قیمت پارچه های فرسوده و همچنین پارچه دم قیچی ها کمتر از سایر ضایعات است. پارچه های ته طاقه و پارچه های با کیفیت پایین نساجی ها به دلیل قابلیت استفاده مجدد قیمت بالاتری دارند. ضایعات مبلمان و تولیدی لباس های مجلسی با قیمت بالاتری به فروش می‌رسند. بنابراین تعیین کاربرد و خرید ضایعات متناسب با نیاز، از هزینه اضافی می کاهد.

طی سالیان اخیر استفاده از ضایعات انواع پارچه در کشورهای در حال توسعه افزایش چشمگیری داشته است. خرید و فروش گسترده این ضایعات علاوه بر صرفه جویی در منابع، سبب کاهش هزینه های تولید صنایع مصرف کننده ضایعات می‌گردد. نساجی آیری با خرید و فروش عمده و خرده ضایعات انواع پارچه، موجب فرهنگ سازی صحیح شده است. جهت اطلاع از قیمت خرید ضایعات پارچه با کارشنان ما تماس حاصل فرمایید.

انواع ضایعات پارچه

ضایعات پارچه ها اغلب اوقات حاوی انواع مختلفی از پارچه در ابعاد گوناگون هستند. دسته بندی پارچه ها بر اساس معیارهای مختلفی چون جنس، رنگ و اندازه انجام می‌شود. دسته بندی ضایعات، خرید و فروش، انتخاب و میزان کاربرد محصول را افزایش می‌دهد. در ادامه به بررسی برخی از ضایعات می پردازیم.

خریدار ضایعات پارچه دم قیچی با بهترین قیمت | نساجی آیری

ضایعات پارچه پلی استر

ضایعات پارچه پلی استر بخش عظیمی از حجم پارچه ها را تشکیل می‌دهد. پارچه پلی استر بر پایه مواد نفتی تولید می‌شود و کاربرد گسترده در صنایع مختلف دارد. هدف اغلب خریداران ضایعات پلی استر استفاده مجدد در چرخه تولید مواد پلی استر است.

ضایعات پارچه نخی

ضایعات پارچه نخی به دلیل جنس نرم و لطافت بالا کاربرد گسترده دارند. این ضایعات دارای تنوع رنگی بالا می باشند و برای عروسک سازی مناسب هستند. ضایعات نخی برای پاک نمودن لوازم صنعتی و زدودن مواد روغنی از دست تعمیرکاران بسیار مناسب هستند. این دسته از ضایعات برای پر کردن بالشت ها و مبلمان نیز مناسب هستند.

جهت فروش ضایعات پارچه خود با کارشناسان خریدار ضایعات پارچه نساجی آیری تماس حاصل فرمایید…

خریدار ضایعات پارچه

ضایعات پارچه مبلی

مقدار قابل توجهی از پارچه مورد استفاده تولیدی های مبلمان و کالای خواب، در انتها به ضایعات انواع پارچه های مبلمان بدل می‌شوند. اغلب این ضایعات دارای جنس فیلامنت، پلی استر، چرم، ویسکوز و غیره هستند. این ضایعات در تولید لوازم تزئینی، کیف دستی، پتینه دوزی و رو پله ای کاربرد گسترده دارند.

پارچه مبل های فرسوده و غیرقابل استفاده نیز به عنوان ضایعات پارچه قابل خرید و فروش است. اغلب این پارچه ها به دلیل متراژ پایین به صورت کیلویی به فروش می‌رسند. ماندگاری و استحکام پارچه مبلمان کاربرد آنها را افزایش داده است.

کاربرد فراتر از انتظار ضایعات انواع پارچه

هزینه بالای تهیه پارچه و مواد اولیه مورد نیاز صنایع مختلف، سبب استفاده گسترده از انواع ضایعات پارچه شده است. این ضایعات بر اساس متراژ، رنگ، جنس و کیفیت مورد استفاده قرار می‌گیرند. پارچه های دم قیچی و ضایعات ریز پارچه های مختلف برای پر کردن صندلی اتومبیل، بالشت، پشتی، تشک و مبلمان کاربرد دارند.

استفاده پارچه های با اندازه بزرگتر از ۱۰ سانتی متر برای تولید دست سازه ها و لوازم تزئینی انتخابی هوشمندانه است. تکه دوزی یا پتینه دوزی از صنایع پرطرفدار امروزی است که نیازمند اندکی خلاقیت و مقداری پارچه های رنگی ضایعاتی است. سایر کاربرد های ضایعات تکه پارچه شامل موارد ذیل می باشند.

 • پارچه های بیش از نیم متر و نمونه کار نساجی ها در کارگاه های آموزش خیاطی به عنوان پارچه تمرین استفاده می‌شوند.
 • پارچه های تمیز و محکم برای تولید دستگیره، دم کنی و سفره پاک کن کارایی دارند.
 • پارچه های نرم توسط تعمیرکار، نقاش ماشین و نقاش ساختمان استفاده می‌شوند.
 • افراد خلاق پس از تبدیل ضایعات به تکه های باریک، زیر انداز، طناب و لوازم تزئینی می سازند.

موارد ذکر شده از جمله کاربردهای مختلف ضایعات انواع پارچه های مختلف می باشد که به آنها اشاره شد در ادامه توضیخات کامل تری در خصوص هر کدام از کاربردها خواهیم پرداخت.

ضایعات پارچه کارخانه | نساجی آیری

از ضایعات پارچه چه استفاده هایی می شود؟

شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که دلیل خرید ضایعات پارچه توسط خریداران ضایعات پارچه چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که ضایعات انواع پارچه ها در قسمت های مختلفی استفاده می شوند. در برخی مواقع بسیاری از پارچه ها مجددا بازیافت می شوند و در برخی از مواقع بعضی از پارچه ها با توجه به نوع و جنسی که دارند در مراکز های مختلفی مجددا استفاده می شوند.

مثالا اگر از کاربردهای خرید ضایعات پارچه تنظیف بخواهیم یک مثال بزنیم می توانیم به این موضوع اشاره کنیم که ضایعات پارچه های تنظیف به این دلیل خرید و فروش می شوند که قابلیت فروش و استفاده در خانه ها و شرکت های نظافتی دارند.

مثلا یک شرکت نظافتی یا یک شرکت خدماتی از ضایعات پارچه های تنظیف برای نظافت جزئی پروژه های خود استفاده می کند، و یا یک شرکت خدماتی مانند شرکت کفسابی کفساب آنلاین از ضایعات پارچه های تنظیف برای شستشوی نهایی سطوح سنگ های کف ساختمان ها استفاده می کند. پس در نتیجه متوجه این موضوع شدیم که دلیل خرید ضایعات پارچه در بازار به خاطر کاربردها و استفاده آن ضایعات در بخش های مختلف می باشد.

با ضایعات پارچه چه کنیم؟

یکی از سولات پر تقاضا و پر تکرار مشتریان ما و بسیاری از افراد دیگر این است که با ضایعات پارچه چه کنیم؟ پاسخ این سوال کاملا شفاف و واضح است! اگر ضایعات پارچه دارید همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید تا ضایعات انواع پارچه شما را با بهترین قیمت ممکن از شما خریداری کنیم. ما بهترین مرکز خرید انواع ضایعات مختلف پارچه هستیم؛ فقط کافیست همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید تا شما را راهنمایی کنیم.

خریدار ضایعات پارچه مبلی | نساجی ایری

تولید کنندگان ضایعات انواع پارچه

تمام مشاغلی که به گونه ای با پارچه سر و کار دارند، جزء تولیدکنندگان ضایعات پارچه به شمار می‌آیند. تولیدکنندگان پارچه، نساجی ها، تولیدی لباس، تولیدی کیف و کفش و خیاطی ها بیشترین ضایعات پارچه را تولید می‌کنند. تولیدکنندگان مبلمان نیز ضایعات پارچه تولید می‌کنند.

فروشندگان پارچه و لباس نیز در تولید ضایعات پارچه نقش بسزایی دارند. عدم دقت فروشنده در برش پارچه سبب ایجاد ته طاقه های غیر قابل استفاده می‌شود. لباس هایی که در مغازه ها به فروش نمی‌رسند پس از مدتی به عنوان ضایعات فروخته می‌شوند.

بهترین خریدار ضایعات پارچه

اگر به دنبال یک مرکز معتبر و مطئن برای خرید ضایعات پارچه هستید قطعا به جای درستی آمده اید. نساجی آیری بهترین و قدیمی ترین مرکز خرید و فروش انواع ضایعات پارچه در سراسر کشور می باشد؛ مجموعه ما تا به حال بیش از هزاران تن ضایعات انواع پارچه های مختلف را در سراسر کشور خریداری کرده و تنها هدف ما جلب رضایت مشتریان و خرید و فروش مطمئن می باشد. اگر قصد فروش ضایعات پارچه را دارید با کارشناسان و خریدار ضایعات پارچه نساجی آیری تماس حاصل فرمایید…

تلفن تماس مشاورین: ۰۹۳۹۰۴۰۶۰۲۸

10 ديدگاه

 • با سلام وقت به خیر. قیمت کیلویی ضایعات پارچه چنده…؟

  • سلام قیمت پارچه ها متفاوته لطفا با کارشناسان شرکت تماس بگیرید.

 • با سلام من تولیدی لباس زیر دارم و ضایغات پارچه ریز دارم در صورت نیاز در خدمتم و قیمت بفرمایید

  • با سلام لطفا با کارشناسان مجموعه تماس بگیرید تا قیمت پیشنهادی رو خدمتتون ارائه کنن.

 • با سلام خریدار ضایعات پارچه مبلی هم هستید؟

  • با سلام بله لطفا با کارشناسان مجموعه تماس بگیرید

 • باسلام
  ضایعات پارچه پنبه خام داریم
  هر ماه نزدیک به ۳ تن در میاد از جمله ریز و درشت

  • با سلام لطفا با مشاورین شرکت تماس حاصل فرمایید تا مشاوره های لازم را به همراه قیمت خرید خدمت شما ارائه دهند.

 • ضایعات پارچه چند میخرید؟

 • ضایعات پارچه هم میفروشید؟

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *