خرید ضایعات ابر و اسنفج

خرید ضایعات ابر و اسنفج

تولید اسفنج، فوم و ابر در کشور ما به دلیل تقاضای زیاد بازار، در حجم بسیار وسیعی انجام می گیرد. در این بین بسیاری از شرکت ها برای تولید محصولات خود، اقدام به خرید ضایعات ابر می کنند.کارخانه ها و کارگاه های تولیدی ابر و فوم در فرایند تولید خود، با ضایعات زیادی مواجه می شوند. این دور‌ریزها در حجم وسیعی تولید شده و راهی برای جلوگیری از به وجود آمدن آنها وجود ندارد. به طور معمول ۳۰ درصد ابر و اسفنج ها پس از فرم گیری و برش، به مواد دور‌ریز تبدیل می شوند. درصد ابرهای از دور خارج شده بسیار بالا است. به همین دلیل، تولیدکنندگان همواره به دنبال راهی برای بازیابی این ضایعات هستند تا بدین ترتیب هزینه های خود را در مصرف مواد اولیه و انرژی به حداقل ممکن برسانند.در ادامه در نظر داریم در مورد نقش ضایعات ابر و اسفنج در صنایع مختلف و کاربردهای آنها اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهیم.

اهمیت خرید ضایعات ابر

با ظهور دستگاه های پیشرفته و توسعه روش های علمی و تحقیقاتی، امروزه هر دور‌ریزی از فوم یا اسفنج قابل بازیافت و استفاده مجدد می باشد. خرید ضایعات ابر یا خرید ضایعات فوم اسفنج به حد چشمگیری افزایش پیدا کرده است. این ضایعات، خرد یا آسیاب شده و به قطعات کوچک تبدیل می شوند. این تکه های خرد شده در صنعت بازیافت و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. روند تولید مواد ثانویه از ضایعات ابر یا اسفنج، آنقدر موفق و موثر بوده است که در بسیاری از کشورها، تقاضا برای خرید ضایعات ابر یا خرید ضایعات اسفنج از خرید خود ابر پیشی گرفته است.

ضایعات ابر، اسفنج و فوم، دارای درجات کیفی مختلفی می باشند. خرده ابر مرغوب، یک دست و یکنواخت بوده و مخلوطی از ابر و اسفنج با ضخامت و دانسیته های متنوع است. اسفنج های آسیابی بر اساس کیفیت، میزان یکنواختی و دانسیته ای که دارند، قیمت های متنوع و کاربردهای مختلفی پیدا خواهند کرد. در جایی که ضخامت و استحکام مهم باشد از ضایعاتی با کیفیت و دانسیته بالا و در جایی که نرمی و انعطاف پذیری سطح ملاک باشد از ضایعات ابر معمولی و با ضخامت و تراکم کمتر استفاده خواهد شد.

خرید ضایعات ابر و اسفنج | نساجی آیری
خریدار ضایعات ابر و اسفنج

کاربرد ضایعات اسفنج و ابر

امروزه خرید ضایعات ابر در حجم وسیعی انجام می گیرد. این اسفنج های آسیاب شده، در تولید محصولات پرکاربرد زیادی مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله موارد مصرف ضایعات ابر و اسفنج می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تولید لوازم خواب از جمله تشک های معمولی و خوش خواب، بالش و …
  • در تولید کفی و رویه مبلمان، بالش ها و بالشتک های پذیرایی، کوسن و …
  • در تولید انواع عروسک و لوازم تزئینی سه بعدی پارچه ای در اتاق کودک
  • در صنایع بسته بندی و تولید ضربه گیرهای صنعتی
  • در تولید محصول پرکاربرد ابر ریباند
  • و …

جهت دریافت مشاوره با کارشناسان مجموعه نساجی آیری تماس حاصل فرمایید.

تلفن تماس: ۰۹۳۹۰۴۰۶۰۲۸

ابر ریباند و کاربردهای آن

قصد بسیاری از کارگاه ها از خرید ضایعات ابر یا خرید ضایعات فوم و اسفنج، تولید ابر ریباند می باشد. ریباند یک محصول پلی اورتان قالبی است. ابر و اسفنج، آسیاب و خرد شده و به کمک دستگاهی به نام بایندر به هم چسبیده، فشرده و قالب گیری شده و فرم می گیرد. این محصول به دلیل استقامت، انعطاف پذیری و دانسیته بالای خود از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار گشته است. قابلیت هایی که در ابر ریباند مشاهده می شود در هیچ یک از فوم های سرد و گرم دیده نشده است. از ابر ریباند در صنعت بسته بندی، تولید عایق صوتی و عایق های رطوبتی، برودتی و دما استفاده می شود. این محصول در کفپوش زمین های بازی کودکان و سالن های ورزشی نیز پرکاربرد می باشد.

کیفیت، مقاومت و طول عمر فوم های پلی اورتان به سایز ابرهای خرد شده، دانسیته آن ها، قدرت فشار دستگاه بایندر، ضریب تراکم ضایعات ابر و کیفیت ابر یا فومی که در ساخت آن مورد استفاده قرار می گیرد بستگی دارد. بر همین اساس، ابر ریباند در کیفیت، قیمت و تنوع مختلف تولید شده و به کار گرفته می شود.

خرید ضایعات ابر و اسفنج | نساجی آیری
خرید ضایعات ابر

تولید کنندگان ضایعات ابر

کارخانه های سازنده اسفنج، ابر یا فوم جزء بزرگترین تولید کنندگان ضایعات ابر هستند. این گونه کارخانجات، همواره در برش و فرم دهی ابر و اسفنج با حجم وسیعی از مواد ‌دور‌ریز مواجه می شوند. فروشندگان این محصولات نیز در صورت برش اشتباه و نادرست آنها، ضایعات زیادی را تولید خواهند کرد. از دیگر مشاغلی که در تولید ضایعات ابر نقش بسزایی دارند، کارگاه های تولید مبل و تشک هستند. سازنده رویه مبل یا تشک، در صورت عدم توجه در زمان برش، مواد اولیه زیادی را به ضایعات تبدیل می کند.

چنانچه در صدد فروش ضایعات ابر خود هستید و می‌خواهید کارگاه خود را از این مواد دور‌ریز خالی کنید، با کارشناسان نساجی آیری تماس حاصل فرمایید. این مجموعه به عنوان بزرگترین مرکز خرید ضایعات ابر ، ضایعات پارچه، خریدار انواع ضایعات موکت ، ضایعات نخ ، ضایعات پشم شیشه، چرم و.. می باشد و این ضایعات را با قیمتی بسیار مناسب و منصفانه، از شما خریداری خواهد کرد.

جهت دریافت مشاوره با کارشناسان مجموعه نساجی آیری تماس حاصل فرمایید.

تلفن تماس: ۰۹۳۹۰۴۰۶۰۲۸

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *