خرید و فروش عمده و جزئی نخ ترویرا

خرید و فروش عمده و جزئی نخ ترویرا

خرید و فروش عمده و جزئی نخ یکی از الزامات صنعت پوشاک و نساجی است، که نیاز اولیه آن به شمار می رود. نخ ترویرا از آن دسته محصولاتی است، که کاربرد بسیار زیادی در تولید و دوخت انواع لباس داشته و دارد. بسیاری از صنعتکاران و تولید کنندگان پوشاک برای تهیه این ماده اولیه، به سراغ خرید و فروش آن به صورت عمده روی می آورند. خرید این محصولات به صورت عمده از مزایایی بسیار زیادی برای تولید کنندگان برخوردار است. به عنوان یکی از بزرگترین مزایای آن نیز می توان به قیمت مناسب در خرید عمده آن اشاره کرد.

هنگام خرید نخ ترویرا به صورت عمده باید به نکات مهمی توجه شود که یکی از مهمترین آن ها، شیوه انبار کردن آن است. نخ ترویرا قابل اشتعال بوده و باید مراقبت های ویژه ای هنگام انبار کردن آن در نظر گرفته شود. در نتیجه ممکن است، تا حدودی هزینه های جانبی کارخانجات پوشاک و یا تولیدی ها افزایش یابد.

قیمت خرید و فروش عمده نخ ترویرا را می توان با درجه کیفیت آن محاسبه کرد. تولیدات عمده این محصول از برندها، کیفیت، حجم و… دارای تنوع می باشد، تا در دسترس همگان قرار گیرد. حجم سفارشات نخ ترویرا بر قیمت گذاری آن تاثیر مستقیم میگذارد و این مسئله باعث به وجود آمدن بازار رقابتی در بین تولید کنندگان این محصول می شود.

به طور کلی قیمت نخ ترویرا به عوامل مختلفی از جمله؛ نمره، رنگ، فیلامنت، نوع نخ، برند تولید کننده، حجم سفارش و… بستگی دارد. نخ ترویرا پفکی از انواع محصولات آن بوده و قیمت بالاتری نسبت به نوع معمولی این نوع نخ دارد. این نخ از درجه کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و محصولات تولید شده توسط آن از شفافیت بسیار بالایی برخوردار می باشند.

نخ ترویرا
نخ ترویرا

ویژگی های نخ ترویرا

ویژگی های نخ ترویرا یا نخ DTY باعث استفاده مکرر از آن در صنعت پوشاک شده و آن را تبدیل به محصولی کاربردی کرده است. هنگام تولیدات اولیه، این نوع نخ را با دوک هایی در کلاس وزنی ۴ و ۵ کیلوگرم ارائه می دهند. سپس با استفاده از دستگاه شوایتر آن را به دوک هایی با وزن تقریبی یک کیلوگرم تبدیل می کنند. به دوک هایی که با این وزن تولید می شوند عموما، نخ سردوز، نخ زیگزال، نخ دوخت، نخ استرچ و نخ شوایتری نیز گفته می شود.

در برخی مواقع نیز این نخ در کلاس وزنی ۳۰۰ تا ۶۰۰ گرم تولید می شود، که به آن ها نیز نخ سردوز، نخ استرچ و دوخت می گویند. با توجه به انعطاف پذیری بالا در محصولات تولید شده از این نوع نخ، کاربردهای فراوانی برای آن در نظر گرفته شده است. بنابراین از آن پارچه هایی تولید می شود که در برابر سایش و خوردگی از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند.

نَخ ترویرا در دو رنگ عمده سفید و مشکی بیشترین کاربرد را دارد. اما این به آن معنا نیست که این نخ در رنگ های دیگر تولید و عرضه نشود. تنوع رنگ این محصول بسیار زیاد بوده و از آن در تولیدات مختلف استفاده می شود.

کاربردهای نخ ترویرا

نخ ترویرا از چندین رشته نخ به هم تنیده شده که به آن ها نخ فیلامنت گفته می شود، تشکیل شده و جنس آن پلی استر می باشد. نمره اطلاق شده به نخ ترویرا ۱۵۳ تکس است. همانطور که پیشتر نیز به آن اشاره کردیم، این نخ در دو رنگ عمده سفید و مشکی تولید می شود و کاربرد فراوانی در صنعت پوشاک و نساجی دارد.

همانطور که اشاره کردیم، این نخ از مقاومت بسیار بالایی در برابر سایش برخوردار است، به همین دلیل از آن در تولید کفی جوراب استفاده می شود. لازم به ذکر است که از این نوع الیاف در زمینه تولیدات لوازم جانبی خودرو نیز استفاده می شود، به این دلیل که از مقاومت بسیار بالایی برخوردار می باشد. از دیگر تولیدات کاربردی نخ ترویرا می توان به این موارد اشاره کرد:

 • تولید پارچه مبلی
 • تولید پارچه پرده ای
 • تولید پارچه کت و شلوار
 • تولید پارچه ملحفه
 • تولید پارچه تریکو
 • تولید پارچه فاستونی
 • تولید پارچه روفرشی
 • تولید پتوی راشل
 • تولید انواع روکش صندلی
 • تولید پارچه های مانتویی
 • تولید پارچه های چادری
 • تولید پارچه سجاده
 • تولید پارچه برزنت
 • تولید فرش ماشینی
نخ ترویرا
خرید و فروش نخ ترویرا

نخ های ترویرا با چه نمره هایی تولید می شوند؟

نخ ترویرا یکی از پرکاربردترین مواد مصرفی در صنعت نساجی می باشد، که می توان آن را از ۷۵ تا ۱۸۰۰ دینر تولید کرد. نخ های ترویرا را به انواع نخ جوشی و یا مینگل، نخ ساده و یا استخوانی، پفکی، کومینگل و یا جوشی ضعیف تقسیم می کنند.

نمرات تولید شده این نخ در کارخانجات مختلف متفاوت بوده و باید با توجه به نیاز کاربران و کارخانجات پوشاک و نساجی تهیه شوند. برخی از کارخانجات نیز نمرات و تعداد فیلامنت های موجود در این محصول را به صورت سفارشی و براساس نیاز مصرف کننده، تولید می کنند.

مجموعه نساجی آیری بزرگ ترین مرجع خرید و فروش انواع نخ،پارچه، ضایعات پارچه و… می باشد و ضایعات نساجی شما را با بهترین قیمت ممکن خریداری میکند. جهت دریافت مشاوره از ما با شماره زیر تماس بگیرید. همه روزه پاسخگوی سوالات شما مشتریان عزیز هستیم.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *