پارچه برزنت چیست؟

پارچه برزنت چیست؟

پارچه برزنت یکی از انواع پارچه هایی است که تقریبا همه ما آن را می شناسیم. این نوع پارچه به دلیل مقاومت و کیفیت بالایی که دارد، در صنایع مختلف استفاده می شود. این پارچه در انواع مختلفی تولید می شود. البته انواع مختلف این پارچه بر مبنای لایه های آن معرفی می شود و در مکان های مختلف بر حسب نیاز مورد استفاده قرار می گیرد. اگر شما هم در قسمت های مختلف زندگی خود از این پارچه استفاده می کنید، شاید بد نباشد آشنایی بیشتری با این محصول پیدا کنید. در ادامه به معرفی این نوع پارچه و کاربرد های آن خواهیم پرداخت تا با این پارچه بیشتر آشنا شوید. پس با ما همراه باشید.

آشنایی با پارچه برزنت

پارچه برزنت به دلیل بافت فشرده و سنگینی که دارد شهرت پیدا کرده است. این نوع پارچه در واقع ترکیبی از مواد شیمیایی و طبیعی است تا بهترین جنس را به شما عرضه کند. در ساخت و تولید این نوع پارچه در واقع پنبه طبیعی را همراه با فرمولاسیون شیمیایی ترکیب کرده اند تا در نهایت به این ماده دست پیدا نموده اند. مهم ترین ویژگی این پارچه، حالت ضد آب بودن آن است.

پارچه برزنت در نوع نسوز هم تولید و عرضه شده است و این امر کاربردی بودن آن را نشان می دهد. در ادامه نگاهی به مکان هایی که از پارچه برزنت استفاده می شود خواهیم داشت تا به این ترتیب متوجه اهمیت این پارچه شوید.

پارچه برزنت
پارچه برزنت

کاربرد های پارچه برزنت

  • در محیط داخلی اتومبیل: بنابر نوع اتومبیل و کیفیت ساخت، می توانید پارچه برزنت را در آن مشاهده کنید. گاهی اوقات این پارچه در نواحی صندلی و تودوزی های صندوق به کار می رود. به هر حال، کیفیت و زیبایی این پارچه موجب می شود که طرفداران بسیاری داشته باشد.
  • کاور ماشین سنگین: به دلیل کیفیت بالای ساخت این پارچه، در اکثر مواقع اتاق محل بار ماشین های سنگین با استفاده از آن ساخته می شود. به این ترتیب اتومبیل سنگینی خاصی را تحمل نخواهد کرد. از طرفی هم در هنگام بارندگی آب به داخل نفوذ نمی کند. این پارچه گرد و خاک را نیز از خود عبور نمی دهد.
  • کانال کولر: تقریبا متداول ترین نقطه ای که می توانید این پارچه را در آن پیدا کنید، در کانال های کولر است. پارچه برزنت هوا را از خود عبور نمی دهد و همین امر موجب می شود که بتوانید با خیالی راحت از آن برای کولر خود استفاده کنید. همان امری که امروزه نیز به شدت رایج است.
  • جهت مسقف کردن مکان: در بسیاری از موارد، افراد ترجیح می دهند که از برزنت به عنوان سقف یک مکان مانند انباری استفاده نمایند. این پارچه طبیعتا فشاری بر روی دیواره ها ایجاد نخواهد کرد و از طرفی هم مانع عبور جریان آفتاب و گرد و خاک می شود.
پارچه برزنت
پارچه برزنت

مقرون به صرفه بودن استفاده از برزنت

بسیاری از افرادی که به فکر خرید و استفاده از پارچه برزنت هستند، معمولا مقرون به صرفه بودن آن را در نظر می گیرند. به هر حال به دلیل فشردگی این نوع پارچه و وزن بالای آن، طبیعتا قیمت زیادی هم برای مصرف کننده خواهد داشت. خبر خوب اینجاست که پس از مصرف این پارچه، شما می توانید از ضایعات آن هم درآمد داشته باشید!

در واقع پس از استفاده از برزنت و هنگامی که پارچه شما در نهایت خراب شد، تنها کافی است که به مرجع خرید و فروش ضایعات پارچه برزنت مراجعه کنید و از این طریق با فروش این محصول مبلغی را دریافت کنید. این امر موجب می شود که بر خلاف انتظار، استفاده از این پارچه به شدت هم مقرون به صرفه باشد و امری اقتصادی محسوب شود. هم اکنون به شما یکی از معتبر ترین مراکز خرید پارچه برزنت و ضایعات آن را معرفی خواهیم کرد تا از این نظر راهنمای شما باشد.

معرفی مرکز معتبر خرید ضایعات پارچه

نساجی آیری، یکی از معتبر ترین مراکز خرید ضایعات پارچه برزنت در ایران است. شما می توانید با مراجعه به سایت ما، با نرخ هایی منصفانه ضایعات پارچه خود را به فروش برسانید. امری که قطعا برای شما مقرون به صرفه محسوب می شود. تنها کافی است یک مرتبه ضایعات پارچه خود را در سایت ما بفروشید تا مشتری دائمی ما شوید. پس وقت را تلف نکنید و هم اکنون اقدام به فروش ضایعات پارچه خود کنید.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *