خرید و فروش ضایعات پارچه حوله ای

خرید و فروش ضایعات پارچه حوله ای

کاربردهای فراوان سبب شده تا بازار خرید و فروش ضایعات پارچه حوله ای از رونق بالایی برخوردار باشد. شاید برای شما سوال باشد که ضایعات پارچه حوله ای چیست و چه کاربردهایی دارد؟ ضایعات پارچه حوله‌ای به تکه‌های پارچه‌ی حوله که از فرآیند تولید پارچه به دست آمده، پارچه‌های حوله‌ای بی‌کیفیت، حوله‌های دمده و از کار افتاده و … گفته می‌شود. ضایعات پارچه‌های حوله‌ای، هرچند از کیفیت و کارایی زیادی برخوردار نیستند، اما می‌توان آن‌ها را در برخی موارد مثل تولید عروسک یا در لایه‌های زیرین مبل به کار گرفت و یا اینکه آن‌ها را بازیافت کرد. در نتیجه همین موضوع سبب شده تا خرید و فروش ضایعات پارچه حوله ای اهمیت بالایی داشته باشد.

نساجی آیری یکی از معتبرترین مراکز فعال در زمینه‌ی خرید و فروش ضایعات پارچه حوله ای است. لذا از طریق این مرکز می‌توانید برای خرید یا فروش این دسته از پارچه‌های ضایعاتی اقدام نمایید و ضایعات پارچه‌های حوله‌ای را با قیمتی مناسب تهیه کرده یا به فروش برسانید.

آشنایی با انواع ضایعات پارچه‌های حوله ای

به صورت کلی، ضایعات پارچه حوله ای از نظر جنس و نوع پارچه را می‌توان به انواع مختلفی تقسیم بندی کرد که مهمترین آن‌ها عبارتند از:

  • ضایعات پارچه حوله‌ ای ژاکارد: این دسته از ضایعات پارچه‌های حوله‌ای، از جنس نخ هستند و کیفیت متوسطی دارند. این پارچه‌ها از نخ‌هایی با نقش و رنگ مختلف تولید می‌شوند. این دسته از ضایعات پارچه‌های حوله‌ای یکی از متنوع‌ترین انواع ضایعات پارچه حوله‌ای هستند که عموما طرح و بافت پیچیده‌ای دارند.
  • ضایعات پارچه حوله‌ای آنتی باکتریال: این دسته از ضایعات پارچه حوله، از جنس نخ پنبه تولید شده و از کیفیت بالاتری نسبت به دیگر از انواع پارچه‌های حوله‌ای برخوردار هستند. این پارچه‌ها حاوی آنتی باکتریال جیفو که پارچه اصلاح شده با مواد آنتی باکتریال برای حذف باکتری‌ها و مواد مضر است می‌باشند. لازم به ذکر است که پارچه حوله‌ای آنتی باکتریال، پس از یکبار شست و شو می‌تواند تا صد بار خاصیت آنتی باکتریالی داشته باشد که یک مزیت کلیدی به شمار می‌آید.
  • ضایعات پارچه حوله ای الیاف بامبو: این دسته از پارچه‌های حوله‌ای دارای مزایایی مانند دوام بسیار بالا، قدرت جذب آب زیاد، نرمی و راحتی خوب و عدم ایجاد حساسیت بر روی پوست هستند. در نتیجه همین موضوع سبب شده تا کاربرد زیادی در حوزه تولید حوله داشته باشند.
  • ضایعات پارچه‌های حوله‌ای تولید شده با الیاف چوب: همانطور که از نام این پارچه‌ها مشخص است، ماده‌ی اولیه‌ی آن‌ها چوب است. قدرت جذب آب زیاد از جمله مهمترین مزیت‌های این پارچه‌ها به شمار می‌آید.
خرید و فروش ضایعات پارچه حوله ای
ضایعات پارچه حوله ای

مهمترین دلایل خرید و فروش ضایعات پارچه حوله ای

اما درباره دلایل خرید و فروش ضایعات پارچه حوله ای لازم به ذکر است که استفاده از این پارچه‌ها در صنایع مختلف از گذشته رواج زیادی داشته است. ضایعات پارچه حوله ای یکی از بهترین گزینه‌ها برای پر کردن لایه زیرین مبل می‌باشد. همچنین برای تولید عروسک، دستمال‌های پارچه‌ای، دستگیره، سفره پاک کن و حتی طناب نیز می‌توان از ضایعات این پارچه‌ها استفاده کرد. لذا کاربردهای فراوان سبب شده تا این پارچه‌ها بازار خرید و فروش پررونقی داشته باشند.

در کنار این موارد، در صورتی که ضایعات پارچه حوله ای در حوزه‌های دیگر مورد استفاده قرار نگیرند، به صورت زباله در می‌آیند. الیاف مصنوعی به کار برده شده در پارچه‌های حوله‌ای، خسارات جبران ناپذیری به محیط زیست می‌زنند. لذا جلوگیری از این اتفاق از نظر زیست محیطی هم اهمیت بالایی دارد. در کنار این موارد، بازیافت این پارچه‌ها، یکی دیگر از مهمترین دلایل رونق بازار خرید و فروش ضایعات پارچه حوله ای به شمار می‌آید.

بازیافت ضایعات پارچه حوله ای اولا هزینه‌ی تولید پارچه جدید را به شدت کاهش می‌دهد. در ثانی با بازیافت این پارچه‌ها، هم می‌توان از هدر رفتن منابع تولید پارچه حوله‌ای جلوگیری نمود و هم به حفظ محیط زیست کمک کرد.

خرید و فروش ضایعات پارچه حوله ای
خرید و فروش ضایعات پارچه حوله ای

قیمت خرید و فروش ضایعات پارچه حوله ای در بازار کشور

نوساناتی که در بازار کشور وجود دارد، سبب شده تا قیمت خرید و فروش ضایعات پارچه حوله ای در بازار کشور ثبات خاصی نداشته باشد. از طرفی قیمت ضایعات این پارچه‌ها به پارامترهای مختلفی وابسته است و بدون در نظر گرفتن آن‌ها نمی‌توان اطلاعات دقیقی درباره قیمت روز ضایعات پارچه‌های حوله‌ای ارائه نمود.

متراژ پارچه حوله‌ای، نوع و جنس پارچه، کیفیت پارچه حوله‌ای در کنار رنگ پارچه از جمله‌ی مهمترین عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت روز ضایعات پارچه حوله ای در بازار کشور به حساب می‌آیند. پارچه‌های حوله‌ای مندرس و کهنه کمترین قیمت را در بین انواع ضایعات پارچه‌های حوله‌ای دارند.

لازم به ذکر است که به صورت کلی، قیمت ضایعات پارچه حوله ای به صورت کیلویی مشخص می‌شود. با این وجود، هر چقدر متراژ پارچه حوله‌ای بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. از طریق شماره تلفن‌های موجود در سایت نساجی آیری می‌توانید با مشاورین ما ارتباط گرفته و اطلاعات دقیقی درباره قیمت روز ضایعات پارچه حوله ای در بازار داخلی به دست بیاورید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *