پارچه کشمیر چیست؟

پارچه کشمیر چیست؟

پارچه کشمیر به دلیل کیفیت و لطافت بی نظیر خود جزو پارچه های لوکس پاییز و زمستان به شمار می رود. این پارچه گران قیمت، از مناسب ترین پارچه هایی است که برای کالکشن های مستانه مورد استفاده قرار می گیرند.

کشمیر در بین برند های قدرتمند دنیا همچون زارا، مانگو و غیره طرفدار بسیاری دارد و در اکثر کالکشن های زمستانه آنها دیده می شود.

با وجود محبوبیت فراوان این پارچه در برند های معرف، اما باز هم کمتر کسی درباره ویژگی ها و خواص این پارچه لطیف اطلاعات دارد. پارچه کشمیر علاوه بر نرم بودن جزو گرمترین و لوکس ترین پارچه ها است که طول عمر بسیاری دارد و با مراقبت استفاده کننده می تواند تا ده سال هم دوام بیاورد.

در ابتدا خوب است بدانید که این نوع پارچه یک محصول مشخص و ثابتی نیست. بلکه کیفیت ها و مدل های مختلفی از آن تولید می شود که کاربرد هر کدام متفاوت است. لباسی که با این پارچه دوخته شود نیز با سایر لباس ها تفاوت دارد و برای ماندگاری بالا به مراقبت هایی نیاز دارد که در ادامه عنوان خواهد شد.

حال با پارچه کشمیر و الیاف به کار رفته در آن آشنا شوید.

پارچه کِشمیر اصل از نوعی نخ طبیعی و خاص با نام الیاف کشمیر تهیه می شود. پشم بز کشمیر که در ارتفاعات آسیا همچون چین، تبت، افغانستان و مغولستان زندگی می کند. طی فرآیند های مختلف به نخ تبدیل شده و سپس این نمونه پارچه بافت می شود.

همانطور که گفته شد پارچه کشمیر دارای درجه بندی مختلفی در کیفیت است. طول، رنگ و ضخامت پارچه برای تقسیم بندی کیفیت پارچه کِشمیر در نظر گرفته می شود. از نخ کشمیر در صنعت پوشاک استقبال فراوانی می شود.

پارچه کشمیر | نساجی آیری
پارچه کشمیر | نساجی آیری

ویژگی های این پارچه گرانبها

پارچه کِشمیر دارای ویژگی هایی است که به نسبت دیگر پارچه ها بسیار لوکس تر و با کیفیت تر به شمار می رود.

  • اولین ویژگی این نوع پارچه عایق بودن آن است. پارچه کشمیر در تنظیم دما استثنایی عمل می کند. تنظیم حرارت پارچه کشمیر سبب شده است تا هنگام پوشیدن این نوع پارچه در سرد ترین شرایط آب و هوایی، دمای بدن بدون تغییر بماند.

خاصیت عایق بودن این نوع پارچه سه برابر پارچه های پشمی است. بنابراین بهترین نوع پارچه برای تهیه پالتو، مانتو پاییزه، شکت و غیره کشمیر خواهد بود.

  • با وجود اینکه کشمیر، پارچه ای گرانقیمت محسوب می شود اما خرید آن برای لباس زمستانه به صرفه است. زیرا خاصیت ارتجاعی این پارچه باعث می شود تا سالها بدون تغییر بماند و شکل طبیعی و اولیه خود را حفظ کند.

الیاف پارچه در صورتی که مراقبت صحیحی داشته باشند برخلاف برخی از پارچه ها کشیده، شل و بد حالت نمی شوند. این مدل پارچه کهنه و فرسوده نمی شود بنابراین تا چندین سال قابل استفاده خواهد بود.

  • این پارچه اصیل از موی بز کشمیری تهیه می شود. موهای این حیوان بسیار سبک هستند و در نهایت الیاف و پارچه ای که تولید می شود هم سبک است. در مقایسه پالتو پشمی و پالتو کشمیر نیز می توان به این نتیجه رسید. و در زمستان با وجود پوشیدن چندین لایه لباس، پالتو کشمیر هیچ احساس ناراحتی و سنگینی بر تن شما نخواهد داشت.
  • پارچه کشمیر پارچه ای قابل تنفس است. به این منظور که هم بخار آب و هم عرق را به خود جذب میکند و باعث راحتی و تنفس پوست می شود.

اگر پوشاک کشمیر را به صورت طولانی مدت بپوشید، پوست شما همچنان شاداب و با طراوت مانند قبل خواهد بود.

ضایعات پارچه کشمیر | نساجی آیری
خریدار ضایعات پارچه کشمیر | نساجی آیری

خرید و فروش ضایعات پارچه کشمیر

نساجی آیری از جامع ترین فروشگاه هایی است که می توانید خرید پارچه کِشمیر را از طریق آن انجام دهید. پارچه های موجود در این فروشگاه بسیار متنوع هستند. که البته در این فروشگاه کیفیت پارچه ها عالی و قیمت آنها نیز مناسب است.

نساجی ایری تمام انواع و مدل های پارچه همچون پارچه مخمل، فوتر، کشمیر و غیره را در متراژ های مختلف ارائه می دهد که می توانید با تماس با کارشناسان و مشاورین مجموعه نساجی آیری به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید و خرید خود را انجام دهید.

ضایعات پارچه کِشمیر نیز ارزشمند هستند و نساجی ایری جزو عرضه کنندگانی است که خرید و فروش ضایعات پارچه کیلویی، متری، کشمیر و… را در زمره فعالیت های خود دارد. اگر شما نیز ضایعات پارچه کِشمیری دارید می توانید با بهترین قیمت ممکن به نساجی ایری بسپارید.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *