پارچه تنظیف چیست؟درباره پارچه تنظیف چه می دانید؟

پارچه تنظیف چیست؟درباره پارچه تنظیف چه می دانید؟

پارچه تنظیف از پارچه هایی است که مخصوص تمیزکاری و نظافت تهیه می شود. به همین علت متنوع و زیبا بودن این پارچه ها خیلی مهم نیست اما عدم پرزدهی و قابلیت جذب بالا، از خصوصیات پارچه های تنظیف عالی می باشد.

تعریف پارچه

پارچه لایه ای نرم است که از نخ یا الیاف مصنوعی و یا طبیعی ساخته شده است. انواع پارچه با توجه به جنس الیاف و نوع بافت تشکیل دهنده پارچه، متفاوت هستند. هر نوع پارچه با الیاف ویژه، کاربرد مخصوص دارد. بعد از تشکیل پارچه، مراحل ایجاد طرح روی پارچه، رنگرزی و سایر اقدامات بر روی آن انجام می شود.

مواد اولیه ساخت پارچه ممکن است  از منابع گیاهی مانند انواع کتان، کنف و پنبه بوده و یا از منابع حیوانی مانند پشم، خز و یا ابریشم باشد. همچنین برای ساخت برخی پارچه ها از مواد معدنی استفاده می شود مانند پارچه های شیشه ای و یا پنبه نسوز. علاوه بر این برخی از پارچه ها از مواد شیمیایی مانند نایلون ها و پلی استرها ساخته می شوند.

انواع پارچه

پارچه تنظیف یکی از وسایل ضروری برای اداره ها و کارخانجات می باشد. برای ساخت این نوع پارچه، از الیاف مصنوعی یا طبیعی و یا ترکیب هر دو، استفاده می شود.

پارچه طبیعی:

مواد به کار رفته  در ساختار پارچه طبیعی، از پشم و یا پوست حیوانات، دانه های گیاهانی مانند پنبه دانه و یا از پیله کرم ابریشم استفاده می شود. تهیه لباس های مختلف از پارچه ی طبیعی، موجب بهبود تنفس پوست بدن می گردد.  پارچه طبیعی موجب بروز واکنش های حساسیتی پوست نمی شود. علاوه بر این رنگ این پارچه ها ثابت مانده و در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم است. این پارچه ها بسیار نرم و بادوام هستند و برای تهیه لباس نوزادان و کودکان بسیار مناسب می باشد.

مهم ترین مشکل پارچه طبیعی چروک شدن سریع آن می باشد. یکی دیگر از عیوب این نوع پارچه، آب رفتن  و تغییر سایز پارچه می باشد. برای تهیه لباس از پارچه طبیعی، باید قبل از برش، حتما پارچه را یکبار شستشو دهید. برخی از مدل های پارچه طبیعی، رنگ پس می دهند. در هنگام شستشو دقت کنید که با لباس های رنگ روشن مخلوط نشوند. همچنین دقت کنید که پارچه های طبیعی در جای مرطوب قرار نگیرد زیرا دچار کپک زدگی می شوند.

خرید پارچه تنظیف
خرید و فروش پارچه تنظیف

پارچه مصنوعی:

برای ساخت پارچه مصنوعی از ترکیب مواد طبیعی همراه با مواد شیمیایی استفاده می شود. در برخی موارد هم پارچه فقط از مواد شیمیایی ساخته می شود. از خصوصیات این نوع پارچه می توان به ظرافت بالا، سبک بودن، جاذب رطوبت، ضخامت بالا، استحکام بالا و قابلیت زود خشک شدن آن اشاره کرد. همچنین این پارچه بر خلاف پارچه طبیعی تغییر سایز نمی یابند و کوتاه نمی شوند.

پارچه تنظیف، پارچه های بیمارستانی، دستمال آشپزخانه و … از پارچه های مصنوعی تهیه می شوند.

پارچه تنظیف

پارچه تنظیف چیست؟

  پارچه تنظیف  معمولا به رنگ سفید است که برای تمیز کاری محیط استفاده می شود.  پارچه تنظیف در سایزهای مختلف تولید می شود زیرا برای مصارف گوناگون در محیط های مختلف به کار گرفته می شوند.

از خریداران و مصرف کنندگان مهم پارچه تنظیف  می توان به شرکت های خدماتی، شرکت های صنعتی، صنایع فلزی، بیمارستان ها،  مصارف خانگی، رستوران ها، فست فودها، کارواش ها و … اشاره کرد.

ویژگی های پارچه تنظیف

  • کیفیت عالی
  • قدرت جذب بالا
  • عدم پرزدهی
  • رنگ روشن
  • عدم نیاز به مواد شوینده برای شستشو

پارچه تنظیف از جنس نخ پنبه ای ساخته می شود.  نخ پنبه ای برای جذب آب و روغن بسیار مناسب است.  به همین دلیل برای نظافت استفاده زیادی از آن می شود.  در محیط هایی مانند بیمارستان ها،   مراکز بهداشتی و منازل از تنظیف های رنگی هم استفاده می شود.

پارچه تنظیف
پارچه تنظیف

دلایل انتخاب بیشتر پارچه تنظیف سفید

پارچه تنظیف سفید رنگ  مورد استقبال بیشتری نسبت به پارچه های تنظیف رنگی  قرار گرفته است.  به این دلیل که بعد از تمیزکاری، پارچه کثیف از پارچه های تمیز  تشخیص داده می شود.

انواع پارچه تنظیف

  • پارچه های تَنظیف سفید زنبوری: این نوع پارچه به شکل یک شش ضلعی منتظم شبیه کندوی زنبور عسل می باشد. از این پارچه برای تمیز کردن گرد و غبار و آلودگی های محیط اطراف می توان استفاده کرد.
  • پارچه های تَنظیف سفید پوشکی: در سالهای گذشته از این نوع پارچه تنظیف برای پوشک کردن نوزادان و کودکان استفاده زیادی می شد. این پارچه بسیار نرم و لطیف بود به همین دلیل مانع ایجاد واکنش حساسیتی پوست نوزادان  و سوختگی پای نوزادان می شد.  امروزه پوشک های بهداشتی در سایزهای مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. اکثر مردم  از این پارچه برای نظافت و تمیزکاری استفاده می شود.
کلام آخر

نساجی ایری با استفاده از فرایند ساخت مدرن و پیشرفته خود، می تواند انواع پارچه مانند پارچه تنظیف را با روش های مختلف برای مصارف گوناگون تهیه کند. انواع پارچه تولیدی در این نساجی دارای ویژگی های مخصوص به خود و کاربرد های متنوع هستند.

نساجی ایری بهترین خریدار ضایعات پارچه و همچنین ضایعات نخ در کشور می باشد. پارچه تنظیم پس از استفاده و تمیز کاری بلا استفاده می شود که در صورت زیاد بودن مجموعه نساجی ایری ضایعات پارچه های تنظیم را از شما خریداری میکند.

جهت استعلام قیمت و خرید و فروش انواع ضایعات پارچه با مجموعه ما تماس حاصل فرمایید. مشتاق تماس شما مشتریان عزیز هستیم…!

تلفن تماس:۰۹۳۹۰۴۰۶۰۲۸

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *