ضایعات پتو

ضایعات پتو

خرید ضایعات پتو از گذشته تا کنون، مورد توجه اصناف مختلفی مخصوصا نساجی ها بوده است. اما امروزه با افزایش روز افزون ضایعات پتو، خرید آن ها به صورت فله و گسترده، توسط نساجی ها و همچنین واحد های تولیدی به شدت با استقبال مواجه شده است.

خرید ضایعات پتو هایی که فاقد کاربرد می باشند، جهت وارد شدن مجدد به چرخه ی تولید از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

عدم خرید و فروش ضایعات پتو، باعث وارد شدن عوارض جبران ناپذیر به محیط زیست می شود. اما بازیافت پتو علاوه بر این که استفاده از منابع تولید پتو را کاهش می دهد، موجب کم شدن هزینه ها می شود.

خرید ضایعات پتو

انواع پتو ها برای استفاده های طولانی مدت، طراحی شده اند. با این حال، اگر مشتری دیگر به پتوی قدیمی و کهنه ی خود نیاز نداشته باشد، می تواند از طریق خریداران ضایعات پتو، گامی مهم جهت تولید پتو های آینده بردارد.

به طور کلی خرید و فروش انواع ضایعات پتو به صورت کیلویی یا فله صورت می گیرد. نرخ خرید و فروش ضایعات پتو به دلیل نوسانات قیمت پتو، متغیر می باشد. همچنین کیفیت ضایعات پتو و میزان فرسودگی و آسیب دیدگی آن ها در تعیین قیمت موثر می باشد. از دیگر عوامل اصلی تعیین کننده این ضایعات، می توان به موارد مختلفی از قبیل متراژ پتو، جنس و رنگ پتو اشاره کرد.

در سال های اخیر، استفاده از ضایعات انواع پتو، در کشور های در حال توسعه با افزایش چشمگیری مواجه شده است. پتو هایی که سوخته اند یا دچار پارگی می باشند و دیگر قابل استفاده نمی باشند را به صورت خام و بدون انجام عملیات های مورد نظری که به روی پتو های سالم اجرا می کنند، خریداری می کنند.

پس از خرید ضایعات پتو، آن ها در داخل انبار ها نگهداری می کنند تا جهت تولید مجدد توسط صنایع مختلف مورد استفاده قرار بگیرد.

ضایعات پتو
خرید و فروش ضایعات پتو

کاربرد استفاده از ضایعات پتو

هزینه ی بالای تولید پتو و مواد اولیه مورد نیاز صنایع مختلف، یکی از مهم ترین کاربرد های استفاده از ضایعات پتو می باشد. این ضایعات بر اساس متراژ، جنس، رنگ و کیفیت مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع ضایعات پتویی، در صنعت و عایق بندی ها مورد استفاده قرار می گیرند. الیاف آن ها سبک و ظریف می باشد. بنابراین از دور ریز های پتو می توان در پوشاک مختلف استفاده کرد.  همچنین جهت پر کردن بعضی از اسباب بازی ها و عروسک ها از این ضایعات استفاده می کنند.

ضایعات ریز پتو های مختلف، برای پر کردن صندلی های اتومبیل، پشتی، تشک و مبلمان مناسب می باشد.

استفاده از ضایعات پتو در قطعات بزرگتر از ده سانتی متر برای تولید دست سازه ها  گزینه ی بسیار مناسبی می باشد. همچنین گاهی از این ضایعات جهت تولید لوازم تزئینی مختلف استفاده می کنند. جهت ایجاد خلاقیت می توان از مقداری پتو های رنگی ضایعاتی در صنایع تکه دوزی و پتینه دوزی استفاده کرد.

گاهی از تیکه های بزرگتر از نیم متر ضایعات پتو در کارگاه های آموزشی، جهت آموزش دوخت پتو در ابعاد کوچک استفاده می شود.

همچنین می توان با ارسال ضایعات پتو به کارگاه های پتو سازی، به تولید مجدد پتو های پشمی، از جمله پتو های سربازی کمک بسزایی کرد.

خرید و فروش ضایعات پتو
خرید و فروش ضایعات پتو

دلیل اهمیت ضایعات پتو

اگر ضایعات پتو به درستی خرید و فروش نشوند، دور ریخته شده و وارد طبیعت می شوند. ورود الیاف و پشم های موجود درضایعات پتو به چرخه ی محیط زیست می تواند باعث بروز مشکلاتی غیر قابل جبران شود.

اما در عوض اگر این محصول بازیافت شود، علاوه بر این که می تواند به محیط زیست کمک کند، مواد اولیه مورد نیاز جهت تولید پتو را کاهش می دهد. همچنین به چرخه ی تولیدات داخلی کمک بزرگی خواهد کرد.

در نتیجه اهمیت خرید ضایعات پتو، یک مسئله بسیار مهم در دنیای امروز می باشد. شما با فروش ضایعات پتوهای خود می توانید قدم بزرگی در پاکسازی محیط زیست و همچنین محیط زندگی انسان بردارید.

همان طور که در این مقاله اشاره شد، خرید و فروش ضایعات پتو، علاوه بر جلوگیری از آسیب رساندن به محیط زیست می تواند در کاهش هزینه های تولید اولیه بسیار موثر باشد.

ضایعاتی که در صنایع مختلف مانند پوشاک به کار برده می شوند، دارای ارزش بسیار بالایی هستند. زیرا با توجه به اهمیت استفاده از آن ها در صنایع و زمینه های مختلف، خرید و فروش آن ها با تقاضای بالایی رو به رو می باشد.

به طور کلی خرید و فروش ضایعات پتو، می تواند یک معامله دو طرفه‌ی سودآور برای فروشنده و خریدار باشد. در صورتی که مایل به فروش پتو های فرسوده‌ی خود می باشید، می توانید با ما در ارتباط باشید. همچنین جهت قیمت خرید ضایعات پتو می توانید با کارشناس مربوطه مجموعه نساجی آیری تماس برقرار کنید.

نساجی آیری بزرگ ترین مرکز خرید و فروش ضایعات نساجی از جمله ضایعات پارچه، ضایعات نخ، ضایعات چرم و… می باشد و ضایعات نساجی را از شما مشتریان عزیز با بهترین قیمت ممکن خریداری میکند. جهت دریافت مشاوره و استعلام قیمت خرید و فروش ضایعات پتو با کارشناسان مجموعه نساجی آیری تماس حاصل فرمایید.

تلفن تماس مرکز پاسخگویی مشتریان: ۰۹۳۹۰۴۰۶۰۲۸

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *