خرید ضایعات پشم شیشه

خرید ضایعات پشم شیشه

خرید ضایعات پشم شیشه چه اهمیتی دارد و چرا افراد حاضر به خرید ضایعات هستند؟ پشم شیشه یا فایبر گلس نوعی الیاف معدنی است که از شیشه های بازیافتی تولید می شود. از این الیاف معمولا به عنوان عایق های حرارتی یا صوتی استفاده می شود. در ادامه مطلب به بررسی اهمیت خرید و فروش ضایعات این الیاف خواهیم پرداخت.

ضایعات پشم شیشه

پشم شیشه در بازار به صورت متری و پیش ساخته به فروش می رسد. این الیاف ها ممکن است بسته به نوع کاربردشان دارای ضخامت های متفاوتی نیز باشند. فایبر گلس را می توان یکی از به صرفه ترین گزینه ها برای عایق بندی جداره ها یا سیستم های گرمایشی در نظر گرفت. همچنین از آن در دوخت انواع پوشاک مانند کاپشن ها نیز استفاده می شود.

ضایعات پشم شیشه به تکه الیاف هایی گفته می شود که پس از استفاده در عایق بندی یا دوخت لباس به جا می مانند. این ضایعات در بیشتر موارد کاربر خاصی برای فرد نداشته و دور ریز در نظر گرفته می شوند. تولید دور ریز به هنگام استفاده از فایبر گلس طبیعی است و در هر صورت مقداری از آن غیر قابل استفاده خواهد شد.

اما این ضایعات کاملا بدرد نخور نیستند و افرادی را می توانید پیدا کنید که در قبال آن ها به شما پول نیز بدهند. چرا که از الیاف های دور ریز می توان در زمینه های مختلف مانند پر کردن کاپشن، عایق بندی و غیره استفاده نمود یا در نهایت آن ها را بازیافت کرد. از این رو، اگر دنبال خریدار ضایعات پشم شیشه می گردید می توانید با ما در ارتباط باشید.

جهت دریافت مشاوره با کارشناسان مجموعه نساجی آیری تماس حاصل فرمایید.

تلفن تماس: ۰۹۳۹۰۴۰۶۰۲۸

خریدار ضایعات پشم شیشه
نساجی آیری: خریدار ضایعات پشم شیشه

چرا ضایعات را دور نریزیم؟

به صورت کلی، مقدار ضایعات بوجود آمده پس از استفاده پشم شیشه می تواند بالا باشد. این ضایعات اگر به دور ریخته شوند ممکن است به محیط زیست آسیب برسانند. در طرف مقابل مزایای استفاده مجدد یا بازیافت آنها نیز قابل توجه است.

این عمل باعث می شود که دور ریز ها دوباره به چرخه تولید بازگردند و در نتیجه منابع کمتری برای تولید دوباره الیاف استفاده می شوند. هزینه تولید نیز بسیار کاهش یافته و با فروش آن به خریدار ضایعات پَشم شیشه، هم خریدار و هم فروشنده سود می کنند.

انواع ضایعات پشم شیشه

ضایعات پشم شیشه با توجه به نوع خود الیاف و نحوه آماده سازی می تواند متفاوت باشد.

  • رولی یا پتویی: از این نوع اغلب در صنعت و عایق بندی ها استفاده می گردد. الیاف آن ظریف و سبک بوده و دور ریز های آن را می توان در پوشاک یا پر کردن برخی اسباب بازی و عروسک ها استفاده کرد.
  • پیش ساخته لوله ای: این نوع از الیاف فشرده و متراکم تشکیل شده است. به منظور عایق بندی و پوشش لوله های آب، بخار یا سیالات در صنعت های مختلف و همچنین در تاسیسات ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند. ضایعات این نوع پشم شیشه را می توان در مبل سازی، پر کردن پشتی و تشک نیز استفاده نمود.
  • پانل یا تخته ای: با تراکم و چگالی بسیار بالا تولید می شود. کاربرد آن بیشتر در ساختمان سازی و به منظور استفاده در دیوار ها است، چرا که عایق صوتی و حرارتی بسیار خوبی است. این نوع معمولا ضایعات کمتری دارد و به دلیل سفتی و تراکم بسیار بالا بیشتر بازیافت می شود.

فایبر گلس های نوع اول و دوم مرسوم تر هستند و در مصارف شهری بیشتر دیده می شوند. در نتیجه ضایعات آن ها نیز کاربرد بیشتری داشته و خرید و فروش آن ها به منظور بازیافت و استفاده دوباره رونق بیشتری را داراست.

خرید و فروش ضایعات پشم شیشه | نساجی آیری
خرید و فروش ضایعات پشم شیشه

قیمت خرید و فروش ضایعات پشم شیشه

به دلیل تغییرات مکرر در قیمت انواع پشم شیشه قیمت خرید و فروش ضایعات آن نیز همواره در حال تغییر است. اما به طور کلی قیمت ضایعات با توجه به نوع و کیفیت آن ها یا فرسودگی و آسیب دیدگی های احتمالی آنها سنجیده می شود.

ضایعاتی که به توان در صنایع مختلف مانند پوشاک یا مبل سازی بکار برد، از ارزش بالاتری برخوردار هستند. با توجه به کاربرد های زیاد این الیاف و افزایش استفاده از آن در زمینه های مختلف، خرید و فروش ضایعات آن نیز گسترش یافته است.

همچنین در خرید و فروش ضایعات پشم شیشه، وزن آن بیشتر مورد توجه است و با وزن کشی ارزش گذاری می شود. خرید ضایعات به صورت کیلویی هزینه های اضافی را کاهش می دهد و قیمت یک کیلو ضایعات فایبر گلس را می توان راحت تر کارشناسی کرد.

بهترین خریدار ضایعات پشم شیشه: نساجی آیری
خرید و فروش انواع ضایعات پشم شیشه با بهترین قیمت ممکن

سخن آخر

همانطور که گفته شد، خرید و فروش ضایعات الیاف شیشه علاوه بر جلوگیری از آسیب رساندن به محیط زیست می تواند به دلیل استفاده مجدد ضایعات در چرخه تولید مفید باشد و هزینه ها را به طور چشمگیری کاهش دهد. همچنین برای دو طرف خریدار و فروشنده سود آور است و می تواند بخشی از هزینه های تهیه آن را پوشش دهد. در صورت مایل بودن فروش ضایعات پشم شیشه خود یا بررسی قیمت آن می توانید با ما در ارتباط باشد.

مجموعه نساجی آیری بهترین مرجع خرید و فروش انواع ضایعات پارچه ، ضایعات نخ و ضایعات موکت در سراسر کشور می باشد. هفت روز هفته پاسخگوی شما مشتریان عزیز هستم.

جهت دریافت مشاوره با کارشناسان مجموعه نساجی آیری تماس حاصل فرمایید.

تلفن تماس: ۰۹۳۹۰۴۰۶۰۲۸

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *